Nadstavbová část - Liga

Celková bilance FbK Planá za sezónu 2013/14

20 odehraných zápasů

10 vítězství     2 vítězství po nájezdech     2 prohra po nájezdech      6 proher

6.  Vobořil (Grenar) 27. Jogl 29. Černý (Vítů)  sn - Jogl, Drtina

FbK Planá nad Lužnicí    -  NORD BLANC  6:3   (1:0)

sestava:
Lukáš Irsa  - Standa Rokos - Kuba Černý - Pepa Vítů
Onda Vobořil - Pavel Grenar - Kuba Drtina, Pavel Škrábek - Lukáš Jogl - Kuba Černý
2. Vobořil (Drtina) 23. Grenar (Drtina) 25. Černý (Vítů) 27. Jogl (Přibyl)  31. Grenar (Škrábek)  33. Grenar (Drtina, Vobořil)
Skvělé, podařilo se. Po pěti letech jsme zopakovali bronzové umístění. Pokud se podíváte na sestavu z ročníku 2008/9, zjistíte, jak moc se změnilo složení týmu. K pamětníkům (Lukáš Jogl, Pavel Grenar, Pavel Škrábek, Honza Schmödl, Pepa Vítů, Radim Machoň) se časem přidali Kuba Drtina, Standa Rokos, Ondra Vobořil, Kuba Černý a Tomáš Přibyl. Z obou zápasů jsme potřebovali získat čtyři body, a i když jsme si v první m zápase trochu zkomplikovali situaci, druhý jsme zvládli s přehledem.

Liga TFbL  4.kolo  15.2.2014

FbK Planá nad Lužnicí    -  NORD BLANC  4:2 (1:1)

sestava:
Pavel Škrábek  - Standa Rokos - Jirka Černý - Pepa Vítů
Onda Vobořil - Pavel Grenar - Kuba Drtina , Lukáš Jogl - Honza Pekarovič - Kuba Černý
13. Pekarovič (Jakub  Černý) 23. Jogl (Škrábek) 25.  Vobořil (Drtina) 28. Grenar  (Vobořil)

FbK Planá nad Lužnicí    -  Delfíni Tábor  1:2   (0:0) po samostatných nájezdech

sestava:
31. Vobořil (Grenar)
Pokud jsme ještě chtěli pomýšlet na konečný bronzový stupínek, museli jsme ve 4. kole získat nejen povinné tři body s nepříjemnými Nord Blanc, ale navíc přidat aspoň bod z utkání s našimi tradičními rivaly, Delfíny. V prvním zápase jsme se nechali zaskočit hned v úvodu a pak jsme těžce obraceli skóre. Přes tyto potíže jsme ale drželi otěže zápasu ve svých rukách a tak trochu šetřili síly na lov Delfínů. V minulém zápase jsem nešťastně ztratili v závěru body a tentokrát jsme nechtěli podobný průběh dopustit. Po první půli svítil po naší bezchybné obranné hře (skvělí obránci) na ukazateli stav 0:0, což v TFbL není úplně obvyklé. Do vedení se v úvodu druhé půle dostal náš soupeř, ale tentokráte se nám podařilo Ondrou rychle vyrovnat a pak remízu udržet až do konce. Nájezdy sice nevyšly, ale přesto jsme splnili složitý úkol: obrat Delfíny aspoň o bod.

Liga TFbL  3.kolo  2.2.2014

FbK Planá nad Lužnicí    - CSKA Jistebnice  1:5 (1:2)

sestava:
Pavel Škrábek  - Standa Rokos - Jirka Černý
Kuba Černý - Pavel Grenar - Pepa Vítů , Standa Rokos - Tomáš Přibyl- Kuba Drtina
1.Drtina (Vobořil, Přibyl)

FbK Planá nad Lužnicí    -Delfíni Tábor  3:4   (1:1)

sestava:
Pavel Škrábek  - Pepa Vítů - Standa Rokos
Ondra Vobořil - Pavel Grenar - Kuba Drtinal , Kuba Černý - Jirka Černý - Tomáš Přibyl
15. Jakub Černý    37. Vobořil (Grenar)M40. GrenarM(Vítů, Vobořil)

Vše špatně. Taková byla nědělní utkání, v nichž jsme nejdříve jasně nestačili i přes maximální nasazení na CSKA a pak hrubou chybou tři vteřiny před koncem přišli o těžce vybojovanou remízu. Lepší je to nerozvádět. Celý tým makal 40 minut proti favoritům na 100% a pak ... Ale je to jen sport, nejde o život. Tak příště! Určitě!

Liga TFbL 2 .kolo  26.1.2014

FbK Planá nad Lužnicí    - CSKA Jistebnice  6:5 (5:0)

sestava:
Pavel Škrábek  - Pepa Vítů - Lukáš Jogl - Jirka Černý
Kuba Černý - Radim Machoň - Tomáš Přibyl , Standa Rokos - Pavel Grenar - Kuba Drtina
5.Drtina (Vítů) 14.Machoň (Vobořil) 17. Vobořil (Drtina) 19. Černý Jakub 2O. Drtina (Vobořil)  30.Drtina (Vobořil)

FbK Planá nad Lužnicí    - Old Boys Tábor  1:4   (1:2)

sestava:
Pavel Škrábek  - Pepa Vítů - Standa Rokos - Lukáš Jogl
Ondra Vobořil - Radim Machoň - Kuba Drtinal , Kuba Černý - Pavel Grenar - Tomáš Přibyl
16. Machoň  (Drtina)

Ve 2. kole jsme opět nestačili na Old Boys, i když jsme ještě v 35. minutě drželi stav 1:2. Tak snad příští rok. Ve druhém utkání šlo o naše první setkání se staronovým jistebnickým týmem CSKA. Jak napovídá skóre 1. poločasu, kdy jsme našeho soupeře převálcovali, problémy nastaly po přestávce. Ale tektokráte jsme si (i přes tragicko-dramatický průběh) vítězství po obětavém výkonu nedali vzít. Skvělí byli opět Ondra, Kuba D. a v obranných řadách srdcař Pepan a Honza. A mínusy? To si každý musí srovnat se svým svědomím sám.

Liga TFbL  1.kolo  4.1.2014

FbK Planá nad Lužnicí    - Bulldog Košice  4:1 (1:0)

sestava:
Pavel Škrábek  - Pepa Vítů - Lukáš Jogl - Standa Rokos
Kuba Černý - Radim Machoň - Tomáš Přibyl , Ondra Vobořil - Pavel Grenar - Kuba Drtina
14. Machoň 22. GrenarM(Drtina) 28. Vobořil (Přibyl) 38. Vobořil (Drtina)

FbK Planá nad Lužnicí    - Old Boys Tábor  2:5   (1:3)

sestava:
Pavel Škrábek  - Pepa Vítů - Jirka Černý - Kuba Černý
Pavel Grenar - Radim Machoň - Tomáš Přibyl , Ondra Vobořil - Kuba Drtina -Standa Rokos
19. Drtina   35. Drtina (Vobořil)
Úvodní kolo přineslo tak trochu očekávané výsledky. Docela nás překvapil postup Košic přes Mrníky, a tak jsme k úvodnímu zápasu nastupovali s lehkými obavami. A začátek zápasu nás zaskočil dokonale, když na nás soupeř vletěl a zasypal naši branku několika nebezpečnými střelami. Díkybohu Honza podržel! Postupně jsme přebírali otěže utkání, a když se nám podařilo získat dvougólový náskok, nenechali jsme si už první vítězství v Lize uniknout.

K druhému zápasu se zatím suverenními Old Boys jsme nastoupili s naší taktikou "X", kdy jsme chtěli našeho soupeře překvapit rychlými výpady ze zabezpečené obrany. Bohužel jsme se dopustili několika individuálních chyb (no, kdopak to načal? PG!), které nás asi stály lepší výsledek. Z našeho týmu tentokráte jednoznačně vyčnívali Ondra Vobořil a Kuba Drtina.

Skupina A - 5.kolo  14.12.2013

FbK Planá nad Lužnicí    -  Vajgar JH  2:0 (1:0)

sestava:
Honza Schmödl    shutout No. 2
Pavel Škrábek  - Pepa Vítů - Lukáš Jogl - Pavel Grenar
Dan Břenda - Radim Machoň - Kuba Drtina , Ondra Vobořil - Standa Rokos - Kuba Černý
6. Vítů (Vobořil) 33. Machoň (Břenda)

FbK Planá nad Lužnicí    - Delfíni Tábor   3:9  (2:4)

sestava:
Pavel Škrábek  - Pepa Vítů - Jirka Černý - Standa Rokos
Ondra Vobořil - Radim Machoň -Dan Břenda , Pavel Grenar - Kuba Drtina - Kuba Černý
6. Škrábek (GrenarM) 12. Machoň (Vobořil) 36. Machoň
I když by se mohlo podle výsledků zdát, že poslední kolo základní skupiny bylo úspěšné nanejvýš z 50%, všichni jsme věděli, že celá sezóna zavisí pouze na výsledku prvního zápasu s našimi rivaly, Vajgarem Jinřichův Hradec, který se neúprosně hlásil o možnost obsadit druhé postupové místo ve skupině. Vše jsme tedy podřídili jednomu cíli: nedovolit Vajgaru rozvinout svou kombinační hru, která nám připravila v posledním vzájemném zápase nečekanou porážku. Nově poskládaná obrana ze tří rozených útočníků podporovaná poctivě se vracejícími křídly nedovolila hradeckým útočníkům téměř nic. A pokud už se dostali k ohrožení naší svatyně, narazili na čarujícího Honzu v brance. Celý tým pracoval jako dobře seřízený a namazaný stroj, a když se navíc přesně trefili Pepé a Radim, mohli jsme si po dvou relativně neúspěšných sezónách oddychnout. Máme Ligu!!!

Závěrečný zápas jsme již odehráli ve staré sestavě a bohužel také v bezstarostném duchu a podle toho s námi Delfíni zametli. Aspoň js me zase spadli z výšky na tvrdou zem.

Skupina A - 4.kolo  30.11.2013

FbK Planá nad Lužnicí    -  Real Tábor  11:3 (8:0)

sestava:
Pavel Škrábek  - Pepa Vítů - Jirka Čern
Ondra Vobořil - Radim Machoň -Tomáš Přibyl , Pavel Grenar - Kuba Drtina - Kuba Černý
1.Vobořil (Přibyl, Škrábek), 4. Drtina (Grenar), 6. Drtina (Vítů), 7. Drtina, 9. Machoň (Vobořil, Škrábek), 11. Černý Jak. (Drtina), 14. Vobořil (Grenar, Přibyl), 15. Černý Jir. (Černý Jak.), 25. Grenar (Vítů), 38. Machoň (Vobořil, Škrábek), 39. M Grenar (Černý Jir., Drtina)

FbK Planá nad Lužnicí    - Draci Chotoviny   4:2 (2:2)

sestava:
Pavel Škrábek  - Pepa Vítů - Jirka Černý
9. Machoň (Vítů), 13. Drtina (Škrábek), 25. Drtina (Vobořil), 30. Machoň

Po minulém kole proběhla uvnitř týmu diskuze, která měla jednoznačnou dohru. Natěšený Real, který potrápil favorizované Delfíny, se nestačil na hřišti ani ohřát, a už prohrával rozdílem několika tříd. Historie našeho klubu nepamatuje, abychom v 15. minutě vedli 8:0. Ale jak jsme bez problémů dokončili první zápas, tak jsme špatně začali ten druhý, mnohem důležitější. Dva nešťastné góly v úvodu zápasu s Draky, kteří si dělali ještě naději na postup do Ligy, dokonale prověřily naši schopnost otáčet důležité zápasy. Opět by se dalo říct, že plánské myšky šmejdily neúnavně po hřišti tak dlouho a důsledně, až si poradily i hrůzubudícími Draky. Msk

Skupina A - 3.kolo  15.11.2013

FbK Planá nad Lužnicí    -  Vajgar JH      2 : 4 (2:0)

sestava:
gólman  Honza Schmödl
obrana  Pavel Škrábek  - Lukáš Jogl, Dan Břenda - Kuba Černý
útok      Jirka Černý - Radim Machoň - Standa Rokos , Pavel Grenar - Kuba Drtina - Pepa Vítů
6. Ji. Černý (Rokos), 18. Vítů (Grenar)

FbK Planá nad Lužnicí    -  Pivní vlny SÚ   3 : 4 (1:1)  sn

sestava:
6. Drtina, 26. Grenar (Drtina), 28. Drtina (Ji.Černý)

Tak na nás taky došlo! To, co jsme předvedli v prvním zápase muselo skončit tak, jak skončilo. Fiaskem. První polovina zápasu i přes dobrý výsledek přinášela momenty, která nám měly být výstrahou. A nebyly. Soupeř nás totiž začal přehrávat, a když se mu podařilo na začátku druhého poločasu snížit, začalo malé peklíčko. V podstatě se hrálo jen na jednu branku (naší) a soupeř si s námi dělal, co chtěl.
Ve druhém zápase jsme nechtěli dopustit stejný průběh a nebýt nešťastného vlastního gólu v posledních minutách, možná by se to i podařilo. Po prohraných nájezdech jsme si ze slibovaných šesti bodů připsali jen jeden a značně si tak ztížili postup do Ligy. Za zaznamenání tak stojí jen střelecké probuzení Kuby Drtiny.

Skupina A - 2.kolo  3.11.2013

FbK Planá nad Lužnicí    -   Delfíni Tábor      2 : 1 (1:0) sn

sestava:
obrana  Pavel Škrábek  - Lukáš Jogl, Pepa Vítů - Standa Rokos
útok      Ondra Vobořil - Radim Machoň - Kuba Černý, Pavel Grenar - Kuba Drtina - Tom Přibyl
6. Černý,  sam. nájezdy Vítů, Přibyl

FbK Planá nad Lužnicí    -  Draci Chotoviny    5 : 2 (4:1)

sestava:
2. Jogl (Škrábek), 5. Machoň, 10. GrenarM(Přibyl), 11. Machoň (Vobořil), 31. Grenar (Škrábek)

V neděli nás čekaly zápasy, ve kterých se láme chleba. Oba naši soupeř vážně uvažují o postupu do elitní Ligy, proto je vlastně ožné body z těchto zápasů násobit dvěma. Na Delfíny jsme se již dlouho připravovali a naše propracovaná totální defenzíva slavila úspěch. Navíc se Kubovi Černému podařilo v úvodu zápasu protlačit silou vůle míček za soupeřova brankáře a tím značně zněrvózněl našeho protivníka. Dlouho se nám dařilo odrážet útoky, až ve 27 min. souhrou chyb soupeř lacino vyrovnal. Ale nájezdy umíme. Nejdřív Pepa a poté konečně Tomáš ukázal, co v něm dříme.

Ve druhém zápase jsme na Draky "vlítli", až z nich peří (nebo co to na sobě vlastně mají) lítalo. Za 11 minutek bylo hotovo! Zase perfektní defenzíva a produktivní útok. Radim se rozjíždí pomalu, ale jistě, dokonce i naši staříci P&P bodovali.  Msk