Turnaj o pohár starosty města opět po roce v držení ZŠ Planá n./L.

Letošní turnaj nabídl velice vyrovnané souboje sedmi týmů, z nichž se do závěrečných bojů o medaile probojovala obě mužstva naší školy a dále Chotoviny a Opařany.  V semifinále se v bratrovražedném boji prosadili plánští "Červení", když udolali "Fialové" 4:0 a Opařany, které smetly Chotoviny 12:2. V duelu "zklamaných" o bronz pak Chotoviny zvítězily nad našimi "Fialovými" 3:2. Finále bylo ukázkou vyspělosti obou soupeřů. Plánští šli do vedení 2:0, ale hrubou chybou a následným snížením na 2:1 ve  vlastní přesilovce připravili divákům infarktový závěr. Do poslední vteřiny se Opařany rvaly o vyrovnání, ale nakonec se našim hráčům podařilo těsný náskok udržet a po roce zvednout nad hlavou vítězný pohár.

Díky patří nejen všem zúčastněným týmům za vzornou reprezentaci svých škol, ale také našemu městskému úřadu a starostovi Jiřímu Šimánkovi za medaile a poháry pro vítězná mužstva.

Konečné pořadí:

1. ZŠ Planá nad Lužnicí "Červení"

2. ZŠ Opařany

3. ZŠ Chotoviny

4. ZŠ Planá nad Lužnicí "Fialoví"

5. ZŠ Tučapy

6. ZŠ Choustník

7. ZŠ Malšice

 Fotky najdete na fbkplana.rajce.idnes.cz/

 

Úspěšné loučení s Orion florbal cupem - 2. místo v celostátní kvalifikaci na republikové finále

 

  5.3. 2010 - hala TJ Lokomotivy Plzeň

 

Když jsme v prosinci minulého roku s nadšením konstatovali, že jsme prožili nejlepší sezónu plánského školního florbalu a jen tak trochu smutně s povzdychem po očku sledovali vítěze našeho krajského kola z Českých Budějovic, který měl reprezentovat náš kraj v dalších kolech, vůbec jsme netušili, že týden před celostátní kvalifikací přijde fantastická nabídka. Budějovice nemohou do dalšího kola nastoupit a my se ze dne na den museli rozhodnout, že je nahradíme. Upřímně: rozhodování všech hráčů a trenérů nebylo vůbec složité! Taková šance se neodmítá a to i přes to, že jsme mohli kvůli rekonstruované tělocvičně absolvovat jen jediný trénink a že někde v koutku duše každého z nás byla malá dušička, abychom si neutrhli nějakou ostudu. Po rychlé dohodě s týmem Malšic, vítězek krajského kola starších žákyň, jsme brzy ráno v pátek 5. března nabrali směr Plzeň. Kvalifikační turnaj vítězů krajský kol jihočeského, plzeňského a středočeského kraje se odehrála v krásné hale plzeňských ligových házenkářů TJ Lokomotivy.

Hned úvodní minuty zápasu s vítězem plzeňského kraje nás naplnily obavami, abychom nehráli v tomto turnaji nedůstojnou roli. To, co totiž předváděli hráči Nepomuku, byl koncert, kterému jsme jenom přihlíželi. I když se nám v 2. třetině podařilo trochu otupit ostří soupeřových útoků, výsledné skóre 6:1 (náš jediný úspěch zaznamenal Kuba Černý ) hovořilo jasně o poměru sil na hřišti. Pak jsme ale zhlédli vzájemné utkání našich soupeřů a po dalším nepomuckém přídělu 7:1 Nymburku, jsme pochopili, že náš prvozápasový soupeř ční nad ostatními o "několik tříd".

Takto namotivováni jsme šli do závěrečného zápas turnaje s jasným odhodláním. Ukončíme sezónu výhrou! Od počátku jsme si vytvořili jasnou převahu, kterou jsme ještě během první třetiny dokázali zúročit góly Ondry Janouška a Honzy Přibyla. Po přestávce se hned v úvodních minutách náš výkon stupňoval, proto jsme v polovině zápasu přidali další branky. Nejdříve si brankáře vychutnal svou druhou brankou  Honza Přibyl a o dvě minuty později krásnou střelou zápěstím "pod víko" zdeptal soupeřova brankáře Kuba Černý. Ke konci druhé třetiny přišly chvíle naší obrany a hlavně gólmana Honzy Žáčka. Nymburk pochopil, že má poslední šanci a zavelel k útoku. Těsně před sirénou jsme dostali v oslabení branku, a i když se soupeř snažil ve třetí části něco s výsledkem udělat, nedovolili jsme zápas vůbec nějak  zdramatizovat. Po závěrečné siréně jsme se mohli radovat z druhého místa kvalifikace a vychutnat si krásný pocit z prostého přepočtu. Z přibližného počtu 1500 týmů naší kategorie jsme se umístili na 6.- 10. místě v celé České republice. To se bude těžko překonávat!

Výsledky kvalifikace Orion cupu na republikové finále - Plzeň 5.3. 2010

Planá nad Lužnicí - Nepomuk    1:6 (0:2,1:2,0:2)

Planá nad Lužnicí - Nymburk     4:1 (2:0,2:1,0:0)

Konečné pořadí

1. Nepomuk

2. Planá nad Lužnicí

3. Nymburk

 

 
 
 
 
 
 
 

Florbalisté naší ZŠ senzačně stříbrní v krajském přeboru Orionflorbal  cupu

Ve středu 2. prosince se našim florbalistům podařilo přepsat historii místní základní školy. Jako první plánský tým vybojoval v krajské soutěži medaili, a to stříbrnou. Po vítězství v základní skupině prošel bez porážky i boji ve finálové čtyřce, když po remízách s Českými Budějovicemi a Táborem a vítězstvím nad Jindřichovým Hradcem mohl slavit krásné stříbro.

Základní skupina:

Planá n./L. :  Č. Budějovice    1:1 (Jan Přibyl)

Planá n./L. :  Vimperk             2:0 (Jakub Černý)

Planá n./L. : Strakonice          2:1 (Karel Kobliška, Jakub Černý)

Finálová skupina

Planá n./L. :  Tábor                1:1 (Jakub Černý)

Planá n./L. :  J. Hradec          1:0 (Tomáš Bareš)

 

Konečné pořadí

1. České Budějovice 

2. Planá nad Lužnicí 

3. Jindřichův Hradec

4. Tábor

5. Strakonice

6. Vimperk

7. Besednice

8. Písek

 

Starší žáci postupují do krajského finále

Po roční přestávce mohou naši starší žáci slavit postup do krajského kola Florbal Orion cupu (www.orionflorbalcup.cz). Stejně jako před dvěma lety jsme i letos totiž bez inkasovaného gólu a pouze s jedinou remízou prosvištěli okresním kolem, které se konalo 11. listpadu v házenkářské hale v Sezimově Ústí. Tím jsme zopakovali historický úspěch, kterého dosáhl tehdejší školní tým vedený Pepou Vítů, Radimem Machoněm, Lukášem Irsou a dnešním kapitánem Honzou Přibylem. Letos jsme se utkali s jedním z favoritů celého turnaje mužstvem ZŠ Mik. z Husi již v prvním zápase a po bezbrankové remíze bylo od začátku jasné, že postoupí tým, který bude mít celkově lepší skóre. Tutu náročnou situaci jsme nakonec zvládli lépe my, a tak jsme se ve finále potkali s překvapením druhé skupin, týmem ZŠ Choustník. Florbal, který předvedi naši hráči ve finále, se dá nazvat "koncertem mistrů" . Po krásných akcích a ještě hezčích zakončeních jsme soupeře převálcovali 6:0 a jasně jsme všem dokázali, že Planá patří ke špičce školního okresního florbalu.

Úspěšná sestava:

brankáři - Honza Žáček, Jakub Kubů, Vašek Pavliš

obránci - Tomáš Seifert, Dan Břenda, David Fiurášek, Patrik Kunt

útočníci - Honza Přibyl (C), Lukáš Kordina, Karel Kobliška, Martin Novák,

                Robin Lanžhotský, Jakub Černý, Ondra Janoušek (A), Tomáš Bareš

  Základní skupina 

ZŠ Planá nad Lužnicí : ZŠ Mik. z Husi     0:0

ZŠ Planá nad Lužnicí : ZŠ Jistebnice      3:0 

ZŠ Planá nad Lužnicí : ZŠ Malšice          2:0

ZŠ Planá nad Lužnicí : ZŠ Opařany        3:0

ZŠ Planá nad Lužnicí : ZŠ Mladá Vožice 1:0

  Finále 

ZŠ Planá nad Lužnicí : ZŠ Choustník     6:0 (2:0)

  

 

Zde si můžete stáhnout diplomy v plném rozlišení:

Diplom 2009(2,9 MB)

Diplom 2009(1,6 MB)

 

Turnaj o pohár starosty města Soběslav

      


 

Okresní kolo Orionflorbal cupu

Starší žáci postupují do krajského finále,

mladší žáci na skvělém 2. místě ! 

Po roční přestávce mohou naši starší žáci slavit postup do krajského kola Florbal Orion cupu (www.orionflorbalcup.cz). Stejně jako před dvěma lety jsme i letos totiž bez inkasovaného gólu a pouze s jedinou remízou prosvištěli okresním kolem, které se konalo 11. listpoadu v házenkářské hale v Sezimově Ústí. Tím jsme zopakovali historický úspěch, kterého dosáhl tehdejší školní tým vedený Pepou Vítů, Radimem Machoněm, Lukášem Irsou a dnešním kapitánem Honzou Přibylem. Letos jsme se utkali s jedním z favoritů celého turnaje mužstvem ZŠ Mik. z Husi již v prvním zápase a po bezbrankové remíze bylo od začátku jasné, že postoupí tým, který bude mít celkově lepší skóre. Tutu náročnou situaci jsme nakonec zvládli lépe my, a tak jsme se ve finále potkali s překvapením druhé skupin, týmem ZŠ Choustník. Florbal, který předvedi naši hráči ve finále, se dá nazvat "koncertem mistrů" . Po krásných akcích a ještě hezčích zakončeních jsme soupeře převálcovali 6:0 a jasně jsme všem dokázali, že Planá patří ke špičce školního okresního florbalu. A to jsme ještě netušili, jakou radost nám připraví mladší florbalisté, kteří za 14 dnů vybojovali krásné 2. místo, když nešťastně prohráli až ve finále. myslím, že se o budoucnost plánského florbalu bát nemusíme!

 

 

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.