Starší žáci naší školy opět po roce vyhráli

okresní přebor a v krajském kole vyválčili skvělý bronz

 

 Všichni víme, že mnohem těžší než dosáhnout nějakého úspěchu, je tento úspěch obhájit. Mohlo by se říct, že po loňském 2. místě v republikové kvalifikaci a celkovém 6.-10. místě v republice, je na výše uvedené konstatování ještě poměrně brzy, ale po dnešním okresním kole bychom asi měli udělat vyjímku. Jestliže naši hráči jednoznačně převálcovali všechny své soupeře a na své cestě za okresním titulem neobdrželi jediný inkasovaný gól, je to vizitka, za kterou se nemusí stydět. Zvlášť tento úspěch ocení ti, kteří znají sílu našich finálových soupeřů z ZŠ M. z Husi a ZŠ Zborovské, které mají kádry napěchované závodními hráči ze všech táborských oddílů. Zvláštní systém letošního přeboru nám postavil do cesty nejprve  papírově lehčí soupeře, kteří ale nepříjemně kousali, a až po jejich zdolání  jsme ve finále středeční skupiny narazili na tradiční soupeře z Mikuláše z Husi.

V celém průběhu turnaje jsme nějak podvědomě cítili, že na tento souboj dojde, a tak jsme se navzájem pozorovali a  snažili se zjistit soupeřovy sliné stránky a hlavně slabiny. V samotném souboji se ale naši soupeři nestačili divit! To co předvedl náš tým nemá v historii plánského školního florbalu obdoby.

Skvělý kolektivní výkon propojený s individuální odpovědností nepustil našeho soupeře k ničemu. Konečné skóre 3:0 bylo k soupeři ještě milosrdné.

To však ještě nebylo vše. Zbýval poslední krůček, resp. krok. Tím bylo tzv. "velké " finále s vítězem úterní skupiny ZŠ Zborovská Tábor. Protože se letošní krajské kolo koná v Týně nad Vltavou, měl táborský okres právo poslat do závěrčného kola, na rozdíl od let minulých, pouze vítězný tým okresu. Finále bylo poznamenáno nejen naší postupující únavou (naši hráči měli přece v nohách již téměř hodinu úporných bojů, a to na rozdíl od táborských hráčů, kteří dorazili jen na závěrečné finále), ale hlavně obrovskou nervozitou. Všichni si uvědomovali, že jedna jediná chyba může znamenat konec všech nadějí. V první půli jsme měli přece jen více ze hry, ale gól se nám vstřelit nepodařilo. Druhá část zápasu byla už mnohem vyrovnanější a konec zápasu přinesl nervydrásající podívanou. V čase 12:44 propukla naše střídačka v jásot. Kuba Černý protrhl střeleckou smůlu! Poslední desítky vteřin se nesly ve znamení velkého náporu soupeře a ten dokonce sáhl k power play. Jenže my jsme už v žádném případě nehodlali pustit perně vybojované vítězství. Takticky vedený závěr znamenal závěrečnou tečku za naším postupem do krajského finále Orion cupu 2010.

Výsledky

ZŠ Planá nad Lužnicí  :  ZŠ B. Bolzana Tábor        0:0

ZŠ Planá nad Lužnicí  :  ZŠ Jistebnice                    4:0 (J. Černý 2, T. Bareš, 

ZŠ Planá nad Lužnicí  :  ZŠ Tučapy                        1:0 (T. Bareš)

ZŠ Planá nad Lužnicí  :  ZŠ Opařany                      1:0 (P. Kunt)

 

Finále středeční skupiny:

ZŠ Planá nad Lužnicí  :  ZŠ Mikuláše z Husi           3:0 (D. Kytler, J. Černý, D. Břenda)

 

Finále okresního přeboru:

ZŠ Planá nad Lužnicí  :  ZŠ Zborovská Tábor       1:0 (J. Černý)

 

 

Vítězové přeboru okresu Tábor Orion florbal cup

Jakub Kubů , Václav Pavliš

PatriK Kunt, Tomáš Seifert, Dan, Břenda, Jaroslav Růžička

Tomáš Bareš, Josef Daněk, Kryštof Tuček, Jukub Černý, Martin Novák, Dan Kytler, Lukáš Kordina

 

Krajské kolo se letos konalo v Týně nad Vltavou a i tam naši florbalisté výborně reprezenrovali naši školu. Po postupu ze základní skupiny a prohře v semifinále, jsme zvítězili vzápase o 3. místo a vybojovali druhý nejcennější úspěch v historii školy.

 

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.